OBJEDNEJTE DO 13:00 A ZBOŽÍ VÁM BUDE ZDARMA DORUČENO NÁSLEDUJÍCÍ PRACOVNÍ DEN.*

Model OnePlus 5 vyniká při poskytování vysoce výkonného hardwaru, jako je nejnovější čipová sada Snapdragon a trvalá, rychle nabíjecí se baterie. Telefon nemá štíhlé rámy nebo vodě odolné tělo, které dělají výrobci u podobných špičkových telefonů. Model naskočil na nový trend dvou kamer a na rozdíl od jiných telefonů, které mají dvě kamery pro širokoúhlé nebo černobílé účely, má telefon standardní 16 megapixelové rozlišení a sekundární 20 megapixelový teleobjektiv. Umožňuje to bohémské snímky.

Model 5 navazuje na úspěchy předchozího modelu 3T, zařízení přenáší snímač otisků prstů, který je umístěn pod obrazovkou, stejně jako konektor pro sluchátka a přepínací tlačítko na okraji, které mění úrovně vibrací a ticha. Displej je opevněn Gorilla glass 5, pro větší odolnost před případným poškozením.


OnePlus 5 využívá 5,5″ Optic AMOLED displej s Full HD rozlišenímAndroid 7.1 Nougat s nadstavbou Oxygen OS. Čipová sada Snapdragon 835 s 8-jádrovým procesorem o taktu 2.45 GHz je bleskově rychlá a s podporou 6GB RAM funguje lépe než starší modely.


Někteří nadšenci OnePlus si mohou vzpomenout, že uživatelé 3T hlásili problémy s latencí dotyku, což způsobilo, že se telefon cítil pomalý a mohl by být velmi nepříjemný. Společnost uvedla, že řeší tento známý problém a opravila ho v OnePlusu 5.

Nevyměnitelná baterie telefonu má o něco nižší kapacitu než předtím (v rozsahu od 3 400 do 3 300 mAh). Ale baterie skutečně vydrží asi o hodinu déle než 3T. Používá také technologii Dash Charging společnosti OnePlus pro rychlé nabíjení. Po 30 minutách lze dosáhnout až 58% baterie. Úplné nabití trvá méně než 1,5 hodiny, což je obvyklé pro rychlé nabíjení telefonů.